akademiazatrudnienia.pl to nie tylko blog... To Twoje miejsce na reklamę!

Przeczytaj o naszych autorach

Radca prawny w Warszawie - czym się zajmuje?

Emil Bąk 2022-12-26 0 komentarzy
Radca prawny w Warszawie  - czym się zajmuje?

Radcowie prawni wykonują zawód zaufania publicznego i świadczą pomoc wszystkim zainteresowanym. Podejmują się jednorazowych zleceń i oferują długofalową współpracę na zasadzie outsourcingu, której cena ustalana jest indywidualnie. To opłacalne finansowo rozwiązanie dla przedsiębiorców, chcących zwiększyć bezpieczeństwo prowadzenia biznesu oraz potrzebujących pomocy w interpretacji przepisów lub treści znajdujących się w umowach. Współpraca z zaufaną kancelarią chroni przed nietrafionymi inwestycjami oraz działaniami niezgodnymi z prawem, zwiększającymi ryzyko kar finansowych. Radca prawny w Warszawie, z jakim można się skontaktować, udostępnia informacje o ofercie na stronie maciejmazanski.pl.

Jest to absolwent pięcioletnich studiów prawniczych, który zdał egzamin zawodowy i odbył aplikację radcowską. Ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz możliwość korzystania z praw publicznych. Współpracuje nie tylko z właścicielami firm i osobami fizycznymi, ale też przedstawicielami urzędów oraz pozostałych instytucji państwowych. Czasami występuje w charakterze pełnomocnika i udziela się w postępowaniach sądowych. Podejmuje się obsługi przedsiębiorstw niezależnie od branży, w jakiej funkcjonuje klient.

Radcowie, jak wskazuje nazwa, udzielają porad, koncentrujących się między innymi na przepisach podatkowych. Wydają opinie na temat aktów, przygotowują projekty dokumentów i pomagają w zakładaniu spółek komandytowych, akcyjnych czy z ograniczoną odpowiedzialnością. Mają wiedzę na temat prawa:

  • cywilnego,
  • administracyjnego,
  • spadkowego,
  • upadłościowego,
  • podatkowego,
  • karnego.

Kontaktują się z nimi osoby potrzebujące pomocy w przeanalizowaniu treści kontraktów oraz przedsiębiorcy chcący przygotować umowy wręczane zatrudnianym pracownikom.

Skomentuj wpis