akademiazatrudnienia.pl to nie tylko blog... To Twoje miejsce na reklamę!

Przeczytaj o naszych autorach

Przewód intercoolera do samochodu dostawczego - gdzie znaleźć dystrybutora?

Izabela Rutkowska 2021-11-28 0 komentarzy
Przewód intercoolera do samochodu dostawczego - gdzie znaleźć dystrybutora?

Z uwagi na swoje położenie w silnikach typu diesel (nawet w obecnie produkowanych pojazdach jeżdżących na oleju napędowym) poszczególne elementy systemu chłodzenia mogą łatwo ulec różnego rodzaju uszkodzeniom mechanicznym. Nawet niewielki odprysk kamienia, zmrożonego śniegu czy lodu, który wpadnie pod maskę, może wywołać naprawdę spore szkody, szczególnie w gestii szczelności poszczególnych podzespołów. Gdy awarii ulegnie przewód intercoolera, może dojść do zmniejszenia lub zwiększenia poziomu ciśnienia w silniku, a przez to następuje mniej efektywne spalanie mieszanki oraz większe jej zużycie. Przy dłuższych trasach, jakie pokonują samochody dostawcze, znacząco wpływa to na koszty logistyki. 

Warto co jakiś czas dokonywać wymiany wspomnianego przewodu w renomowanym zakładzie naprawczym, gdyż często mogą na nim pojawiać się niewidoczne gołym okiem ubytki, w tym także takie, które są w stanie w negatywny sposób wpłynąć na cały układ chłodzenia i doprowadzić do przegrzania silnika. Koszt nabycia i wymiany przewodu intercoolera w porównaniu do naprawy praktycznie całego układu napędowego jest nieporównywalnie niższy. 

Przewód można bezproblemowo wymienić samodzielnie, jeśli posiada się podstawową wiedzę na temat działania systemu chłodzenia oraz jego wpływu na silnik, a także dysponuje się odpowiednimi narzędziami. Samą część łatwo jest zamówić online. Ofertę sprzedażową na dobrej jakości, oryginalne zamienniki do intercoolera przedstawia firma, która ogłasza się na stronie internetowej turbo-star.pl. Jej pracownicy prowadzą również sprzedaż swoich produktów na znanych serwisach sprzedażowych. Proponują części nie tylko do najbardziej znanych marek samochodów dostawczych, ale również osobowych.

Skomentuj wpis