akademiazatrudnienia.pl to nie tylko blog... To Twoje miejsce na reklamę!

Przeczytaj o naszych autorach

Pompy hydrauliczne - zębate

Leon Zalewski 2019-04-11 0 komentarzy
Pompy hydrauliczne - zębate

Z całą pewnością pompa hydrauliczna zębata jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów pomp występujących na rynku. Stanowią one około 75% spośród wszystkich dostępnych na rynku pomp. Prosta i typowa zwarta konstrukcja to nie tylko ekonomiczne rozwiązanie, ale również pewność długiej i niezawodnej pracy.

Do najczęściej stosowanych zalicza się pompy zębate o zazębieniu zewnętrznym. Proste działanie oparte jest na dwóch kołach zębatych umieszczonych w szczelnym korpusie. Pierwsze koło jest napędzające, natomiast drugie jest tzw. bierne, czyli napędzane. W trakcie procesu wyzębienia koła tworzą próżnię w lukach międzyzębnych i tam również zasysany płyn z kanału ssącego. Z kolei podczas przemieszczania się po obwodzie zęby współpracującego koła, wchodząc w wypełnione luki, wypychają ciecz do kanału tłoczącego. Pompa zębata wykorzystywana jest w urządzeniach mobilnych przeznaczonych do transportu, rolnictwa i przemysłu.

W ofercie firmy Hydromech każdy klient znajdzie odpowiednią do swoich potrzeb pompę hydrauliczną w bardzo wytrzymałych, żeliwnych korpusach. Dla wygody klientów wszystkie części dostępne w sklepie internetowym zostały pogrupowane w czytelnych zakładkach, które pomagają w szybkim znalezieniu konkretnego produktu. W szerokiej ofercie sklepu znajdują się też między innymi różnorodne akcesoria, silniki hydrauliczne, siłowniki, układy do samochodów ciężarowych, węże hydrauliczne, filtry oleju i wiele innych elementów hydrauliki siłowej. Wszystkie one cechują się wysoką jakością wykonania i wytrzymałością na obciążenia.

Skomentuj wpis