akademiazatrudnienia.pl to nie tylko blog... To Twoje miejsce na reklamę!

Przeczytaj o naszych autorach

Na czym polega wyznaczenie granicy działki?

Konrad Kowalski 2023-05-16 0 komentarzy
Na czym polega wyznaczenie granicy działki?

Rozpoczynając budowę domu lub jakąkolwiek inną inwestycję na nowym terenie, nie można zapomnieć o dopełnieniu szeregu wymaganych formalności. Osoby odpowiedzialne za dany teren mają obowiązek, chociażby, zadbania o dokładne pomiary. Dzięki ofercie firmy, której witryna internetowa to geoplansj.pl, można skorzystać z usługi, jaką jestwyznaczenie granicy działki

Polega ono na określeniu dokładnego przebiegu linii między dwoma sąsiadującymi obszarami. Proces ten jest istotny dla właścicieli nieruchomości, ponieważ pozwala na uniknięcie konfliktów związanych z nieprawidłowym położeniem granic, co wiąże się nierzadko z narażeniem na konsekwencje prawne i finansowe.

Aby wyznaczyć granicę działki, geodeta dokonuje pomiarów terenu i analizuje dokumentację geodezyjną, taką jak mapy, plany zagospodarowania przestrzennego i umowy o nabyciu nieruchomości. Dla osoby wykonującej to zadanie kluczowe są następujące kwestie:

  • dokumentacja geodezyjna (niezbędne są mapy i umowy, na podstawie których wytycza się granice),

  • ukształtowanie terenu (w trakcie prowadzenia pomiarów geodeta musi brać pod uwagę obecność drzew, płotów, czy też budynków znajdujących się w pobliżu),

  • ustalenia sądowe (jeśli wcześniej istniały spory dotyczące działki, geodeta może odwołać się do ustaleń sądowych w celu wyznaczenia granicy).

 

Skomentuj wpis