akademiazatrudnienia.pl to nie tylko blog... To Twoje miejsce na reklamę!

Przeczytaj o naszych autorach

Jaki podgrzewacz wybrać do zestawu solarnego?

Leon Zalewski 2023-05-29 0 komentarzy
Jaki podgrzewacz wybrać do zestawu solarnego?

W domach i firmach, gdzie woda do mycia i zmywania ogrzewana jest w bojlerach elektrycznych, dramatycznie wzrosły opłaty za energię. Stan ten zmusza właścicieli obiektów do szukania innych możliwości przygotowania tego najpowszechniejszego medium. Oferta rynkowa jest spora, jednak mimo programów oferujących dofinansowanie w dalszym ciągu nie każdy może sobie pozwolić na droższe rozwiązania, takie np. jak pompy ciepła czy instalacje fotowoltaiczne.

Co zatem zrobić, aby cieszyć się wodą ogrzewaną z taniego źródła? Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta. Doskonałym, ekonomicznym wyborem będzie instalacja z kolektorami słonecznymi i podgrzewaczem solarnym zakupionym w firmie z linku sunex.pl. Jest to producent rozmaitych systemów dopasowanych także do indywidualnych oczekiwań inwestorów. Współpracuje z wieloma firmami instalacyjnymi, wyposażając je w sprzęt i regularnie prowadząc szkolenia dla ich monterów z zakresu:

  • budowy poszczególnych instalacji,
  • ich działania 
  • doboru komponentów pod kątem skuteczności i wydajności.

Produkuje wysokiej klasy sprzęt, wykorzystując najlepsze materiały i podzespoły od polskich i zagranicznych dostawców.

W ofercie producenta można znaleźć zasobniki wyposażone w 1, 2 lub 3 wężownice nie tylko do współpracy z kolektorami słonecznymi, ale też z pompami ciepła. W asortymencie ma również:

  • wszelkie systemy montażowe i połączeniowe,
  • regulatory dbające o bezpieczeństwo instalacji,
  • płyn roboczy do transmisji ciepła z kolektorów do podgrzewcza. 

Zastanawiając się, jaki podgrzewacz wybrać, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Pragnąc zaoszczędzić, wystarczy zdecydować się na urządzenie z jedną wężownicą, ale jeśli nabywcy zależeć będzie na większej wydajności, lepiej pomyśleć o zestawie z zasobnikiem wyposażonym w dwie wężownice.

Skomentuj wpis