akademiazatrudnienia.pl to nie tylko blog... To Twoje miejsce na reklamę!

Przeczytaj o naszych autorach

Holowanie w Katowicach

Arkadiusz Lewandowski 2019-08-04 0 komentarzy
Holowanie w Katowicach

Po przyjeździe na miejsce, w którym nastąpiła awaria pojazdu lub doszło do kolizji drogowej pracownicy firmy zajmującej się autopomocą, najczęściej proponują kierowcy skorzystanie z lawety lub holowanie. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi w postaci holowników oraz autolawety są w stanie szybko dostarczyć pojazd do wybranego przez klienta warsztatu lub w inne, wskazane przez niego miejsce. Ponadto zapewniają pomoc nie tylko przy samochodach osobowych, ale również przy większych pojazdach. 

Holowanie w Katowicach, o którym można przeczytać na stronie internetowej slask-laweta.pl, to usługa oferowana m.in. wtedy, gdy wystąpiły takie sytuacje, jak:

  • w wyniku kolizji w aucie zostały uszkodzone elementy blacharskie, np. zderzak, drzwi, tylna klapa,
  • samochód ma zerwany pasek klinowy, napędzający alternator,
  • uszkodzeniu uległa cewka zapłonowa lub przewody wysokiego napięcia,
  • w aucie zatankowano niewłaściwe paliwo,
  • doszło do przegrzania lub zatarcia silnika pojazdu,
  • awaria któregoś z czujników w pojeździe uniemożliwia uruchomienie silnika albo zagraża bezpieczeństwu jazdy.

Bywają również sytuacje, kiedy holowanie nie jest możliwe i trzeba skorzystać z lawety. Dzieje się tak np., gdy samochód nie ma sprawnego układu hamulcowego lub kierowniczego albo gdy nie udaje się otworzyć auta. Holowanie nie może odbyć się także wtedy, gdy właściciel pojazdu nie opłacił ubezpieczenia OC.

Podczas holowania w Katowicach zarówno kierowca pojazdu holującego, jak i osoba kierująca samochodem holowanym muszą przestrzegać przepisów określonych w polskim prawie o ruchu drogowym.

Skomentuj wpis