akademiazatrudnienia.pl to nie tylko blog... To Twoje miejsce na reklamę!

Przeczytaj o naszych autorach

Fotoalbum ślubny – jak wybrać?

Kamil Kwiatkowski 2023-08-08 0 komentarzy
Fotoalbum ślubny – jak wybrać?

Ślub to ważne wydarzenie w życiu, które z pewnością małżonkowie chcą upamiętnić na fotografiach. Zdjęcia można umieścić w specjalnym albumie. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru fotoalbumu ślubnego?

Na samym początku należy zaznaczyć, że dostępne jest kilka rodzajów albumów, mianowicie modele:

  • klasyczne – składają się ze stron w kolorze czarnym lub kremowym i zabezpieczeń z arkuszy pergaminu, które zapobiegają sklejaniu się zdjęć. Fotografie są wklejane za pomocą taśmy dwustronnej lub kleju. To dobre rozwiązanie w przypadku, gdy dana osoba posiada zdjęcia w różnych formatach. Poza tym umożliwia wklejenie wielu innych elementów, np. zaproszeń, wizytówek, etykiet,

  • kieszeniowe – fotografie wkłada się w specjalnie przygotowane kieszonki, co doskonale chroni je przed uszkodzeniem czy zanieczyszczeniami. Niestety, tego typu albumy mają ograniczenia pod względem formatu zdjęć,

  • w formie książki – powstają w laboratoriach fotograficznych na podstawie projektu. Wygląd oprawy i poszczególnych stron jest całkowicie spersonalizowany. Składa się z miękkich stron spiętych grzbietami i oprawy. Poza zdjęciami w książce można umieścić tekst, grafiki, rysunki.

Kolejną ważną kwestią jest dobór okładki. Najczęściej są one wykonane ze skóry (naturalnej lub sztucznej), kartonu laminowanego lub tkaniny. Modele skórzane są praktyczne, proste w czyszczeniu i trwałe. Natomiast oprawy tekstylne i kartonowe są piękne, ale delikatne, o wiele łatwiej je uszkodzić i zabrudzić niż wersje ze skóry. Spersonalizowany fotoalbum ślubny można zamówić na stronie internetowej artibo.com.

Warto dobrze przemyśleć decyzję i dobrać album do rodzaju fotografii. W przypadku problemu z wyborem najlepiej porozmawiać z fotografem.

Skomentuj wpis