akademiazatrudnienia.pl to nie tylko blog... To Twoje miejsce na reklamę!

Przeczytaj o naszych autorach

Dom opieki dla seniora — czym kierować się przy wyborze?

Bartek Cieślak 2022-10-16 0 komentarzy
Dom opieki dla seniora — czym kierować się przy wyborze?

Relacje łączące dorosłe dzieci z rodzicami bywają różne, jednak dla większości osób jest wręcz oczywistym, że seniorami powinni zająć się ich bliscy. Inaczej jednak sytuacja wygląda, gdy rodzic, mimo podeszłego wieku, jest nadal w pełni samodzielny i opieka ogranicza się wyłącznie do zrobienia zakupów, posprzątania czy odwiedzenia lekarza, a zupełnie inaczej, gdy senior wymaga całodobowego wsparcia. Wynika to zazwyczaj z pogarszającego się stanu zdrowia. Czasem osoba starsza nie może się nawet poruszać i cały czas przebywa w stanie leżącym lub jeździ na wózku. Odpowiedniej opieki wymagają także chorzy na demencję, którzy absolutnie nie powinni być pozostawiani sami w mieszkaniu.

Niestety nie każdy może pozwolić sobie na rezygnację z pracy i zarazem własnego życia, aby móc wziąć pod opiekę bliską osobę. Należy również pamiętać, że nie wszyscy mają odpowiednią wiedzę medyczną, aby zapewnić właściwe warunki seniorowi wymagającemu choćby podania zastrzyków czy podłączenia kroplówki. 

Kiedy warto zdecydować się na dom opieki?

W sytuacji, gdy bliska osoba ze względu na stan zdrowia nie może sama przebywać w miejscu zamieszkania i równocześnie członkowie rodziny nie są w stanie zabrać jej do siebie, wtedy najlepiej przemyśleć pobyt w domu seniora. Na terenie Łodzi mieści się prywatny pensjonat Villa Peonia, w którym podopieczni mają zapewnioną całodobową opiekę pielęgniarską oraz częste wizyty lekarza. Seniorzy zakwaterowani są w dwuosobowych pokojach i korzystają z wielu dodatkowych zajęć.

Skomentuj wpis