akademiazatrudnienia.pl to nie tylko blog... To Twoje miejsce na reklamę!

Przeczytaj o naszych autorach

Do jakich celów można wykorzystać poliwęglan komorowy?

Igor Szewczyk 2022-12-28 0 komentarzy
Do jakich celów można wykorzystać poliwęglan komorowy?

W budownictwie publicznym, a także w aranżacji przestrzeni miejskiej czy posesji prywatnych coraz częściej znajdują zastosowanie tworzywa sztuczne. Jednym z nich są płyty poliwęglanowe, które mogą zostać wykorzystane w bardzo różny sposób. O tym, że są one wyjątkowo mocne, świadczy chociażby fakt, że od lat materiał ten jest używany do wzmacniania oraz zabezpieczania szyb samolotowych, aby ochronić je przed znacznymi naprężeniami spowodowanymi przez ciśnienie, jak i przed uszkodzeniem np. przy zdarzeniu z ptakiem.

Różne rodzaje płyt z tego tworzywa, w tym także z poliwęglanu komorowego, są dostępne w przedsiębiorstwie Rokad, które od wielu lat zajmuje się sprzedażą płyty litych i komorowych w wielu kolorach. W asortymencie tego dystrybutora można znaleźć poliwęglan:

  • bezbarwny,
  • dymiony brązowy,
  • mleczny.

Są to płyty różnej wielkości dlatego mogą znaleźć zastosowanie zarówno do budowy dachów np. na dużych obiektach sportowych, jak i do zabudowy werand, balkonów czy tworzenia zadaszeń tarasów, ogrodów zimowych itp. konstrukcji.

Tworzywo to ma bardzo wiele pozytywnych cech, wśród których na szczególną uwagę zasługuje wysoka termoizolacyjność wynikająca właśnie z budowy komorowej, a także stosunkowa łatwość w kształtowaniu. Sam dystrybutor nie tylko je sprzedaje, ale także oferuje jego profesjonalną obróbkę, dostosowaną do wymagań klienta.

Skomentuj wpis