akademiazatrudnienia.pl to nie tylko blog... To Twoje miejsce na reklamę!

Przeczytaj o naszych autorach

Czym są dozowniki celkowe?

Emil Bąk 2018-12-18 0 komentarzy
Czym są dozowniki celkowe?

Oferta dostępna na instalfilter.pl zawiera kompleksowe rozwiązania w dziedzinie ochrony powietrza, w tym również rozbudowane metody odbierania pyłu.

Jeden ze skuteczniejszych systemów odbioru pyłu opiera swoje działanie o dozownik celkowy. Może on znajdować się zarówno o stornie pod- jak i nadciśnieniowej instalacji. Gdy dochodzi do opróżniania, zanieczyszczenia trafiają z otworu wlotowego do dozownika, gdzie dochodzi do obrotu łopatek i ich przeniesienia do otworu wylotowego. Proces ten jest powtarzany cyklicznie, aż nie zostanie odłączone źródło napędu. Kiedy dochodzi do zatrzymania, dozownik zaczyna pełnić funkcję zaworu. Cały proces nie wymaga dekompresji instalacji.

Do wykonania systemów tego typu używa się specjalnie obrobionych materiałów, takich jak żeliwo czy stal. Muszą się one odznaczać odpowiednią odpornością na ścieranie i inne czynniki związane z aktualnie obrabianą zawartością. Dla uniknięcia efektu dekompresji, w niektórych aplikacjach stosuje się dodatkowe listwy uszczelniające na łopatkach. 

Oferta Instal-Filter obejmuje dozowniki typu:

  • B,
  • RV,
  • NW,
  • NP.

Proponowane rozwiązania niosą ze sobą wiele korzyści dla każdego zakładu. Mimo że sprzęt jest prosty w obsłudze i konserwacji, to przy konstrukcji stosowane są najnowsze technologię. Dzięki temu mogą Państwo liczyć trwałą i niezawodną instalację. Specjaliści firmy służą fachowym doradztwem w kwestii dopasowania optymalnej aplikacji do potrzeb danego zakładu. Bogata i dopracowana oferta obejmuje również technologie przeciwwybuchowe ATEX, które umożliwiają pracę także z pyłami wybuchowymi.

Skomentuj wpis