akademiazatrudnienia.pl to nie tylko blog... To Twoje miejsce na reklamę!

Przeczytaj o naszych autorach

Czujnik ciśnienia w oponach

Leon Zalewski 2020-07-04 0 komentarzy
Czujnik ciśnienia w oponach

Stałe monitorowanie stanu samochodu pozwala w porę wychwycić niemal każdy problem techniczny, zużycie części czy jej uszkodzenie. Systemy montowane fabrycznie przez producentów aut pozwalają kierowcy czuć się pewnie i nie martwić się tym, że w trasie zaskoczy go awaria. Jednym z takich udogodnień jest zestaw czujników TPMS umieszczanych w każdym kole i odpowiedzialnych za ciągłe weryfikowanie ciśnienia w oponach. Sygnał z miernika jest przekazywany bezpośrednio do kontrolki umieszczonej na desce rozdzielczej.

Czujnik ciśnienia w oponach powinien być dobrany do konkretnej marki i modelu, dlatego warto zwrócić się o pomoc do dobrego mechanika lub skorzystać z oferty sklepu xfelgi.pl. Znajdujący się na stronie panel do wyszukiwania podzespołów pokieruje kupującego i dopasuje zestaw odpowiedni do danego samochodu. Ważne jest jednak przygotowanie kilku informacji – między innymi roku produkcji auta i dokładnej nazwy modelu. Warto także zasięgnąć opinii, czy posiadane felgi pozwalają na montaż systemu. Jeśli nie, dobrym rozwiązaniem jest zakup nowego kompletu jednej z renomowanych marek.

Klienci sklepu mogą równie łatwo, jak przy wyborze czujników, wyszukać najlepsze dla swojego pojazdu alufelgi. Pamiętać jednak należy, by przed zakupem dokładnie sprawdzić rozstaw śrub i dopuszczalne rozmiary koła. Jeśli dotychczas używane były felgi 5x100, nowe też muszą spełniać ten warunek, w przeciwnym razie nie będzie się dało ich założyć. W przypadku rozbieżności między wymiarami piasty i otworu mocującego felgi możliwe jest zastosowanie specjalnego pierścienia centrującego. Element ten jest wykonany albo ze stali, albo z wytrzymałego tworzywa, a założenie go nie nastręcza żadnych trudności, nie powoduje utraty komfortu jazdy ani spadku amortyzacji.

Skomentuj wpis