akademiazatrudnienia.pl to nie tylko blog... To Twoje miejsce na reklamę!

Przeczytaj o naszych autorach

Bezpieczeństwo systemów IT – jak je zapewnić?

Alex Malinowski 2022-12-07 0 komentarzy
Bezpieczeństwo systemów IT – jak je zapewnić?

Istnieje kilka sposobów, aby upewnić się, że system informatyczny jest odpowiednio chroniony. Po pierwsze, należy sprawdzić, czy pracownicy rozumieją znaczenie bezpieczeństwa danych. Po drugie, należy stosować specjalne rozwiązania, takie jak zapora sieciowa. Jeśli ktoś próbuje włamać się do sieci lub pobrać dane bez autoryzacji, może zostać zatrzymany przez zaporę, zanim zdąży wyrządzić jakiekolwiek szkody.

Jak zapewnić bezpieczeństwo IT w firmie?

Firma Comarch to polskie przedsiębiorstwo działające w branży nowych technologii. Zapewnia ono rozwiązania, dzięki którym można zadbać o bezpieczeństwo systemów IT. Wykorzystuje przy tym sprawdzone metody, takie jak praktyki opisane poniżej.

Regulowanie i sprawdzanie haseł

Niezwykle istotne w zapewnieniu bezpieczeństwa jest posługiwanie się odpowiednimi hasłami. Hasła muszą być regularnie zmieniane. Powinny mieć co najmniej 12 znaków oraz składać się z kombinacji liter, cyfr i symboli, aby utrudnić ich złamanie. Nie powinny zawierać informacji osobistych, takich jak nazwiska czy daty urodzenia. Ważne jest, aby nie używać tego samego hasła do wielu kont – zwiększy to stabilność i bezpieczeństwo firewalli.

Ochrona danych

Silna polityka ochrony danych ma kluczowe znaczenie dla zabezpieczenia firmy przed potencjalnymi problemami, takimi jak ataki złośliwego oprogramowania i naruszenia danych. Jest ona również ważna dla ochrony firmy przed karami wydawanymi na mocy unijnego ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (GDPR).

Korzystanie z nośników wymiennych

Należy upewnić się, że pracownicy wiedzą, jak bezpiecznie korzystać z nośników wymiennych, np. podczas przenoszenia plików, zwłaszcza jeśli pracują oni zdalnie lub poza standardowymi godzinami pracy.

Skomentuj wpis