akademiazatrudnienia.pl to nie tylko blog... To Twoje miejsce na reklamę!

Przeczytaj o naszych autorach

Tuleje tylnej belki - ważny element zawieszenia

Izabela Rutkowska 2019-03-31 0 komentarzy
Wpis

Producenci francuskich samochodów zakładają, że zawieszenie w ich pojazdach powinno wytrzymać około 200 tysięcy km, jednak jego zużycie zależy w dużej mierze od tego, w jaki sposób jest ono eksploatowane. To, co najczęściej ulega awarii, to tuleje tylnej belki wyprodukowane z metalu, które mogą ulec zużyciu ze względu na wiek auta lub jazdy po nierównym terenie.

Kiedy dojdzie już do uszkodzenia tulei, samochód zaczyna dziwnie zachowywać się na zakrętach, a przy jeździe po nierównych nawierzchniach z tyłu samochodu słychać stukanie i inne hałasy. Właściciela pojazdu powinny także zaniepokoić nierówno ścierające się bieżniki na tylnych oponach lub przechylenie auta w przód, tył, lub na boki. Są to najczęstsze objawy uszkodzenia lub po prostu zużycia elementów tylnej belki, które wbrew pozorom są dość proste do usunięcia, a przy tym niedrogie. Warto pamiętać, że nawet jeśli uszkodzona jest tylko jedna tuleja, należy wymienić obie.

Na stronie tylnabelka.com można znaleźć szczegółowy opis czynności, jakie trzeba wykonać, aby fachowo wymienić tuleje i przywrócić sprawność pojazdowi. Dobry fachowiec poradzi sobie z tym zadaniem bez najmniejszego problemu i zrobi to szybko i solidnie. Jedyne, co może sprawić mu problem, to odkręcenie korektora, który ze względu na bezpieczeństwo jest bardzo mocno dokręcony i potrzebne są naprawdę dobre narzędzia, aby sobie z tą czynnością poradzić. 

Każdy, komu zależy na fachowej regeneracji tylnej belki, może zlecić to zadanie firmie z podanej wyżej strony. Jest to solidne przedsiębiorstwo, które posiada specjalną linię technologiczną do tego zadania, a także grupę 20 mechaników na niej pracujących, dlatego praca idzie szybko i sprawnie. Firma ta gwarantuje, że każda część schodząca z taśmy jest sprawna i posłuży długo i bezawaryjnie.

Skomentuj wpis